Kuran Sehpası

Kuran Sehpası

Kuran Sehpası

Kuran sehpası, Kuran-ı Kerim okunurken yüksekte tutulması amacına hizmet eden küçük masalara verilen isimdir. Bir diğer adı rahle olan bu sehpa okuyucun kolaylıkla okumasına olanak veren birbirinden farklı boyutlarda ve desenlerde üretilen bir araçtır. Bu ürünün kullanımı yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Bu ürün rahle ustaları tarafından farklı şekillerde ve boyutlarda üretilmektedir. Çok eski yıllara ait olan bu gelenek günümüze kadar gelmiş durumdadır. Günümüzde halen daha birçok kesim kitap okumada, Kuran-ı Kerim okumada kullanmaktadır.

Kuran sehpası üreticileri, elde ettikleri kaliteli hammaddeleri, el sanatları ile ve el becerileri sayesinde mükemmel görünümlü ürünlere dönüştürmektedir. Çam ağacı ve ceviz ağacından yapılan oyma modeller oldukça dikkat çeken ve tercih edilen ürünlerdir. Ürünün yapımında kullanılan ağaçların yanı sıra yardımcı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Özellikle camilerde kullanılan bu ürün ahşap oyma ustalarının yanı sıra fabrikalarda da üretilmeye başlanmıştır. Camiler için ayaklı sehpalar üretildiği gibi plastik sehpaların da üretimleri gerçekleştirilmektedir. Oyma işlemi tamamlanan sehpalar için özel vernik ve cila ile ayrı bir hava kazandırılmaktadır. Bu ürünün kişiye özel olmasını isteyenler için diledikleri herhangi bir motif, şekil, isim ya da bir söz işlenebilmektedir. Evlerde kullanım için de uygun olan sehpalar ayrıca evinizde bir dekorasyon ürünü olarak şıklık kazandırmaktadır. Kolay taşınabilir olması sayesinde evinizin istediğiniz odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üretim aşamasında günümüz teknolojisi kullanılarak cnc yardımı ile oyma işleri yapılmaktadır. Firmamızda bulunan Kuran sehpası ürünlerimizi web sitemizden de inceleyebilirsiniz. Sipariş aşamasında iletmek istediğiniz özel bir not var ise muhakkak bizimle iletişime geçmelisiniz. Firmamız müşteri ihtiyaçlarını dikkate alarak üretim gerçekleştirmekte, beğenilmeyen veya az kullanılan ürünlerin yanı sıra sıklıkla tercih edilen ürünleri sürekli stoklarında bulundurmaktadır.

Kuran sehpası kullanan kişiler bu sehpanın rahatlığına alışkın oldukları için herhangi bir masa ya da standa aynı rahatlığı bulamamaktadırlar. Kuran okumayı zevk haline getiren bir ürün olması hususu ile en çok satılan ürünler arasında yerini almayı başarmıştır. Web sitemizde ürün görsellerimizi incelediğinizde boyutları, yapıldığı malzemeler ve diğer konular hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olmaktadır. Hem sağlıklı hem de kullanışlı olan bu ürüne sahip olmak istediğiniz an firmamız hizmet vermeye hazır bulunmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir